Bestyrelsen
 


Prøve Time




___________________________


_______________________

Her er en simpel forklaring
af
curling



 _______________________

Vidste du at curling er den hurtigst voksende vintersport ? 

 Der er flere der spiller curling end ishockey worldwide!  


_______________________

Evt. forslag til ændringer på hjemmesiden, eller billeder sendes til
Anne Bradley

Evt. forslag til Facebook sendes til
Mathilde Halse
   ___________________

STØTTE


 

SPONSORER



 

 

Skemaer

Ansøgningsskema for tilskud til turneringer

Scorekort til Høj Hat - 4 hold

Indmeldelse til Gentofte Curling Club

Scorekort til Høj Hat - 6 hold

GCC Tildskudsregler

Scorekort til 60+ Høj Hat - 4 hold

GCC Honorarliste

Scorekort til 60+ Høj Hat - 6 hold

Gentofte Cup email addresses

Scorekort fra DCuF

Hammer

 

 

GCC´s bestyrelse

 

Navn:

e-mail:

telefon:

Område:

Formand

Christian Thune Jacobsen

christian@gentoftecurling.dk

 

Presse

Næstformand

Jens Elsbo

jens@gentoftecurling.dk

 

Øvrige relationer

Kasserer

Bent Sørensen

bent@gentoftecurling.dk

2965 6607

Økonomi

Bestyrelsesmedlem

Henrik Christoffersen

henrik@gentoftecurling.dk

 

 

Bestyrelsesmedlem

Mathilde Halse

mathilde@gentoftecurling.dk

 

Junior Repræsentant

Bestyrelsesmedlem

Anne Bradley

bradley@gentoftecurlingdk

2683 5319

Skolecurling
& web

Bestyrelsesmedlem

Asmus Blædel

asmus@gentoftecurling.dk

 

Is klargøring

Udenfor bestyrelsen

Are Solberg

are@gentoftecurling.dk

Turneringer/Gæster

Lene Popp

 

Suppleant til bestyrelsen

Bente Blædel

 

Suppleant til bestyrelsen

Preben Vilhof

 

Revisor

Lars Søndergaard-Nielsen

 

Revisor

Thomas Kiesche

 

Revisor Suppleant


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Siden er sidst opdaterede den 28. juni 2017


Gentofte Curling Club
Gentofte Sportspark
Ishal 2, Ved Stadion 8
2820 Gentofte
39 76 00 53

gcc@gentoftecurling.dk